IMG
Drobečková navigace

Úvod > O nás

O nás

Mateřská škola v Hospřízi byla postavena v akci ,,Z“ a slavnostně otevřena 4. prosince 1975.

Nachází se na menší vesnici nedaleko města Jindřichův Hradec, které je vzdáleno 8 km. Není problém použít linkový autobus nebo si autobus objednat a využít kulturní či sportovní nabídku ve městě. Je dobře přístupná i osobním automobilem.

Je postavena na kraji obce v blízkosti přírody, kterou využíváme pro různé aktivity. K našim aktivitám využíváme též sportovní a dětské hřiště vybudované v blízkosti MŠ.

Mateřská škola je jednotřídní s kapacitou 28 dětí, pro děti předškolního věku. Budova je jednopodlažní, částečně podsklepená, součástí jsou i menší půdní prostory. Ve sklepě se nachází kotelna, kde je umístěn kotel na pevná paliva, sklad uhlí a menší sklady (na lavičky a větší věci).

Před i za budovou je oplocená zahrada, kterou děti využívají při pobytu venku. Rozsáhlý travnatý povrch umožňuje dětem dostatečné možnosti pohybu. Součást zahrady tvoří uměle vybudovaný kopec, který slouží zejména v zimních měsících k sezónním činnostem. Nově je zde postaven zastřešený dřevěný altán, je vybaven lavicemi a stoly, slouží k výuce a k pobytu dětí venku při deštivém počasí a sklad hraček pro pobyt dětí na školní zahradě. V průběhu minulého období byla zahrada obohacena o nové herní prvky. Pískoviště je v letních měsících opatřeno stínící clonou.

Mateřská škola má dostatečně velké prostory. Třída je členěna na herní a pracovní část, vybavena odpovídajícím dětským nábytkem a hračkami odpovídajícími požadavkům dětí a hygienickým předpisům a materiálem pro tvořivou práci dětí (je průběžně doplňován a obnovován). V herní části třídy jsou denně připravována lehátka s ložním prádlem pro odpočinek dětí. U třídy je navazující sociální zařízení a samostatná šatna. V budově je rovněž kuchyň, kde se vaří jídla pouze pro tuto mateřskou školu. Dále sklad potravin, šatna, toalety a sprcha pro zaměstnance, dva pedagogické sklady na pomůcky, sklad s technickým zázemím.

V současné době v mateřské škole pracují:

  • 3 kvalifikované pedagogické pracovnice
  • 1 uklízečka
  • 1 vedoucí školní jídelny - kuchařka

Záměr:

  • ve spolupráci se zřizovatelem pokračovat v modernizaci a rozvoji školy - směřovat k rozvoji kvality školy